Textové pole: *******************************Je na Vás co si vyberete a s čím budete souhlasit************************************
Textové pole:
Domů
Napiš svůj názorZačátek nebo konec?

 Najdete zde aktuální počasí ze světových meteorologických stanic,naleznete zde místa kde se vyskytují abnormality které vznikají následkem globálního oteplování.

Stránka založena 29.6.2007

Mayský kalendář atd.Aktuality new !!!

All Rights Reserved. 2006. Powered by Kings

Aktualizováno 08.09.2006

Chmi.czCo je to hurkán?Další dobrý odkazDružice on lineDalší snímkyCyklony živě
Získejte více návštìvníkù a hodnocení svého webu!!!
Lišta.cz: Registrací přes teno reklamní banner získáte 7.500 kreditů.
Letošní hurikányAktuální snímky,oblast AustrálieAktuální snímky,oblast AmerikaAktuální snímky,oblast Evropa

Commonwealth of Australia 2006, Bureau of Meteorology (ABN 92 637 533 532

Nastává globální superbouře?Aktuální snímky,oblast Čína,Korea,FilipínyKingsexclusiveKingsexclusiveaPovrchová teplota oceánů a označení tropických bouří,tajfunů a hurikánů

Většinu Evropy sužují tropická vedra

 

Řada evropských zemí se potýká s vlnou tropických veder přes 30 stupňů Celsia, která nezasáhla jen Španělsko, Itálii, Portugalsko či Balkán, ale také Francii, Belgii a dokonce i jinak deštivou Británii. Mimořádné horko je také ve Skandinávii.

18.7. 2006 19:57

Finsko zvyklé na vlhká léta zažívá nejsušší letní měsíce s teplotami, které překračují 30 stupňů a přibližují se historickému rekordu. Švédové zatím vedra spíše vítají - přímořská střediska zažívají neobvyklý příval koupajících se.

V Británii, zvyklé na přímořské klima, bylo naměřeno 33 stupňů. Ve středu meteorologové dokonce očekávají, že by mohl padnout i dosavadní teplotní rekord ze srpna roku 2003, jehož hodnota je 38,5 stupně Celsia. Ještě horší situace než v londýnském metru, kde zjistili až 47 stupňů, je v městských autobusech bez klimatizace, kde bylo naměřeno až 52 stupňů.

Ve Francii zasáhla vedra 35 stupňů asi čtvrtinu území, na němž byl vyhlášen druhý stupeň pohotovosti. Horka zasáhla hlavně západ Francie od Bretaně až po Pyreneje, povodí Loiry, některé oblasti jihu země a také Paříž s okolím. V Bordeaux je dnes 38 a v Paříži 35 stupňů, pod 30 je jen místy v Normandii u kanálu La Manche. Ve středu mají být teploty ještě vyšší, pak by podle meteorologů měly začít klesat.

Ve Francii vlna veder probouzí vzpomínky na tragedii z léta 2003, kdy kvůli extrémním teplotám zemřelo na 15 000 lidí. Lidé si ale nebezpečí veder uvědomují, a tak si extrémní počasí zatím nevyžádalo oběti

Dva mrtví ve Španělsku

Vedro zabíjelo ve Španělsku, v Murcii zemřel zedník, v Galicii zase 44letý muž pracující na slunci. V sedmi oblastech byl vyhlášen červený nebo oranžový stupeň nebezpečí, nejhůř je v Andalusii. Teploty v zemi se blíží ke 40 stupňům,

Itálie trpí největšími suchy za posledních 30 let, nejpostiženější je sever a střed země. Zasaženo je hlavně zemědělství, avšak vysychají i velká jezera pod Alpami. Hladina Lago Maggiore dosáhla historického minima, v Lago di Como je jen 20 centimetrů nad tímto minimem.

V Belgii oznámil meteorologický ústav "tropická vedra" na většině území, nejvyšší kolem 35 stupňů jsou na severu země. V Nizozemsku panují teploty kolem 30 stupňů již tři dny. Německo očekává vyvrcholení veder až ve čtvrtek, kdy by mohl padnout dosavadní rekord 38 stupňů. Letošní červenec kandiduje ve Spolkové republice na nejteplejší za uplynulých sto let.

Vedra na Balkáně a v Portugalsku také zavinila řadu lesních požárů. [celá zpráva]

ČTK

 

Související články

V Česku bude tepleji než v Aténách | 18.7. 2006 12:46 - 14:00 Aktualizováno

Vedra zapalují subtropické lesy, hoří i v Chorvatsku | 18.7. 2006 12:42

Doporučení pro teplé letní dny | 13.6. 2006 09:36

Pravda o  New Orleans!Hurikány se silou 30ti vodíkových bomb!Hurikány,cyklóny,tajfunyHurikány mohou spustit tsunami
Hab